Arrow
Arrow
Slider

 

  • INSTALACJE HYDRANTOWE

Instalacje hydrantowe są to stałe instalacje gaśnicze, które zapewniają możliwość szybkiej i skutecznej akcji na wypadek wybuchu pożaru. Instalacje wykonujemy w oparciu o hydranty wewnętrzne i system rurociągów stalowych ocynkowanych.

  • INSTALACJE CIEPŁA TECHNOLOGICZNEGO

W lokalach usługowo-handlowych, halach produkcyjnych i wszędzie tam, gdzie zapotrzebowanie na ciepło realizowane jest nie tylko poprzez konwencjonalne grzejniki, mamy do czynienia z ciepłem technologicznym. Nagrzewnice powietrzne, nagrzewnice central wentylacyjnych, kurtyny powietrzne i szereg innych urządzeń wymaga zasilenia ciepłem technologicznym o określonych parametrach.

W skład instalacji wchodzą urządzenia określonego typu wraz z podejściami i przewody nośne. Niezbędne są ponadto zawory balansujące, odcinające i inna armatura zapewniająca prawidłową i bezpieczną pracę instalacji.

Instalacje tego typu wykonujemy między innymi z rur stalowych spawanych, rur ocynkowanych zaprasowywanych lub łączonych systemem rowkowanym

  • INSTALACJE SPRĘŻONEGO POWIETRZA

Instalacją sprężonego powietrza nazywamy każdy rurociąg technologiczny służący do rozprowadzania sprężonego powietrza od sprężarki do punktów odbioru, w określonej ilości, czasie i pod konkretnym ciśnieniem. Tego rodzaju systemy mają bardzo wszechstronne zastosowania. Funkcjonują w przemyśle, między innymi jako napęd wielu narzędzi (szlifierki, klucze pneumatyczne, wiertarki, sprzęt do piaskowania, malowanie natryskowe itp.). Instalowane są również w warsztatach mechanicznych i samochodowych.

  • INSTALACJE WODY LODOWEJ

Instalacje wody lodowej to nie tylko doprowadzenie chłodu do klimakonwektorów. Instalacje tego typu często wykorzystywane są do  określonych procesów produkcyjnych gdzie praca maszyn generuje duże ilości ciepła. Instalacje tego typu mogą być wykonywane z rur stalowych lub tworzywowych.